News

Moore Monthly
News News
Rob Morris
Rob Morris

PHOTO GALLERY: Lions, Cats, and Jags Take Aim at State Track Meet

May 09, 2021
share
 

Photos

Congratulations to our Moore Public Schools auto state track qualifiers(top three finish at regionals):

 

MOORE HIGH SCHOOL

Girls Regional Team Champions

Girls 4x800m Relay

Girls 4x200m Relay

Girls 4x400m Relay

Kayleann Pope – Girls 100m Hurdles

Sierra Brewer – Girls 100m Dash

Sierra Brewer – Girls 200m Dash

Audrey Hill – Girls 3200m Run

Christian Gregory – Girls 800m Run

Ansley Scott – Girls 400m Dash

Kaitlyn Byrd – Girls 400m Dash

Kayleann Pope – Girls 300m Hurdles

Audrey Hill – Girls 1600m Run

Kayleann Pope – Girls High Jump

Alisondra Pope – Girls Pole Vault

Aiciles Maldonado – Girls Long Jump

Andrea Bortey – Girls Discus

Andrea Bortey – Girls Shot Put

 

Boys 4x100m Relay

Boys 4x200m Relay

Trevon Baysinger – Boys 100m Dash

Brayden Clark – Boys 200m Dash

Owen Kinzer – Boys Pole Vault

Tyler Lorenzen – Boys Discus

Jax Rumsey – Boys Shot Put

 

 

 

SOUTHMOORE HIGH SCHOOL

Jada Atkinson – Girls 100m Dash

Jada Atkinson – Girls 200m Dash

Dakota Dapper – Girls Pole Vault

Addison Schmidt – Girls Pole Vault

Starla Wade – Girls Discus

 

Boys 4x100m Relay

Boys 4x800m Relay

Boys 4x400m Relay

Caden Durham – Boys 100m Dash

Colton Bennett – Boys 800m Run

Corey Durham – Boys 400m Dash

Khyland Wallace – Boys Long Jump

Macallester Garner – Boys Shot Put

 

 

WESTMOORE HIGH SCHOOL

Girls 4x100m Relay

Girls 4x200m Relay

Renee Christian – Girls 100m Dash

Renee Christian – Girls 200m Dash

Katelynn Tizzio – Girls 200m Dash

Yasmine Johnson – Girls 400m Run

Ginger Macinnis Pierce – Girls 3200m Run

Emily Labeth – Girls Shot Put

Accalya King – Girls Shot Put

Emily Labeth – Girls Discus

Lauren Wilson – Girls Discus

 

Boys Regional Team Champions

Boys 4x100m Relay

Boys 4x200m Relay

Boys 4x400m Relay

Koryee Wyatt – Boys 100m Dash

Koryee Wyatt – Boys 200m Dash

Kevion Williams – Boys 400m Run

JaQuan Richardson – Boys 400m Run

David Boulanger – Boys 1600m Run

David Boulanger – Boys 3200m Run

Nathan Deboutez – Boys 3200m Run

Jermaine Hardison – Boys 300m Hurdles

Zane Miller – Boys Shot Put

Garret Humann – Boys Discus

 


« back

  • BAM 160x600

Current Issue